ICAEW Partner in Learning Higher Education Institution

To Tμήμα Οικονομικών Επιστημών είναι εταίρος του Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) στην μάθηση και την επιστημονική κατάρτιση. Αυτό συνεπάγεται στενή συνεργασία με το ICAEW αναφορικά με την ανάπτυξη του προγράμματος σπουδών, την ανταλλαγή γνώσεων και δεξιοτήτων και την ποιότητα του εκπαιδευτικού υλικού.

Η εν λόγω πιστοποίηση δόθηκε και φέτος ύστερα από θετική απόφαση της συνέλευσης μερικά χρόνια πριν να αξιολογηθεί το πρόγραμμα σπουδών του προπτυχιακού προγράμματος και του ΠΜΣ Εφαρμοσμένη Οικονομική. Το ΠΜΣ Λογιστική και Ελεγκτική δεν έχει ποτέ συμμετάσχει στην εν λόγω αξιολόγηση. Έχει όμως και αυτό πιστοποιηθεί από το Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) με αντίστοιχη ανάρτηση στην σελίδα του προγράμματος.